Projekt ZVIDITELNĚNÍ

1. 10. 2009 6:18 Napsal: Stáňa Hamáková

Leden 2010 - shrnutí projektu

Jde o projekt dobrovolnické skupinky kadaňských maminek a jejich přátel v rámci programu Make a Connection - Připoj se 2009.


Cílem je zvýšení bezpečnosti nejohroženějších účastníků silničního provozu – dětských kočárků, dětí, tělesně handicapovaných a starších spoluobčanů. Dále propagace tématu a rozdávání reflexních samolepek pro zvýšení viditelnosti osob nejen na přechodech pro chodce či špatně osvětlených místech.

Doba trvání projektu - od 1.července do 31.prosince 2009.

Projekt byl podpořen z programu Make a Connection – Připoj se, společného programu Nadace rozvoje občanské společnosti a společnosti Nokia částkou 15 tisíc Kč.


Prostředky byly využity na nákup 1.500 ks reflexních samolepek pro veřejnost a 20 ks bezpečnostních vest pro akce dětských klientů RADKA o.s.
Přestože je již povinností výrobců mít například dětské kočárky i školní aktovky vybavené reflexními prvky, starší modely tuto povinnost většinou nesplňují a bezpečnostní vesty také nejsou ještě zažitou pomůckou pro organizace ani rodiny.

Plánované upozorňování na tuto problematiku probíhalo dále formou přednášek, besed, propagací a prezentací tématu a při akcích RADKA o.s.
 

Věříme, že se informace dostala do širokého povědomí:
- maminek s kočárky a (nejen) klientů Mateřského centra RADKA
- k předškolákům z MŠ a mladším školákům při naší spolupráci s místním školstvím
- k starším nebo hendikepovaným spoluobčanům (v rámci pravidelné činnosti našeho dobrovolnického centra) v domovech pro seniory a aktivit naší Agentury Radost (v rámci sociálního centra)

Akce zapojené do projektu a počet zúčstněných (tabulka pdf)
Plakát A3 k projektu Zviditelnění (dokument pdf)

Odkazy na jednotlivé články s fotogaleriemi a upoutávkami na akce související s projektem:

Kukačky pro DOZP
Kukačky na LDN
Kukačky v Domě pro seniory
Zdobení vánočního stromku na náměstí
Kukačky se seniory z Mašťova
Stezka odvahy Katovkou
Den bez aut
Benefiční akce - Ples k Týdnu neziskovek 2009

 

 

 

 

 


Červen 2009 - Správní rada NROS podpořila náš projekt. Původní žádost byla sepsána na 30.000,- Kč. Grant jsme bohužel získali ve výši 15.000,- Kč, ale i přesto se budeme snažit ze všech sil splnit veškerá očekávání (nejen nás jako realizačního týmu, ale i široké veřejnosti). V současné době nás ještě čeká podpis smluv, dvoudenní školení a pak hurá do akce. V průběhu července a srpna nás už budete moci vídat v akci :-)

 


Květen 2009 - Regionální hodnotící komise doporučila náš projekt k realizaci. Nyní tedy čekáme na definitivní potvrzení od Správní rady NROS a pak se dáme do realizace samotné :-)

 


Duben 2009 - náš projekt “Zviditelnění” postoupil do 2.kola kontrol, což je jednoznačně úspěch. Komise pro náš region bude zasedat 4.5.2009, takže se snad můžeme těšit na kladné vyjádření.

 

 

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256