Projekt ZVIDITELNĚNÍ

1. 10. 2009 6:18 Napsal: Stáňa Hamáková

Leden 2010 - shrnutí projektu

Jde o projekt dobrovolnické skupinky kadaňských maminek a jejich přátel v rámci programu Make a Connection - Připoj se 2009.


Cílem je zvýšení bezpečnosti nejohroženějších účastníků silničního provozu – dětských kočárků, dětí, tělesně handicapovaných a starších spoluobčanů. Dále propagace tématu a rozdávání reflexních samolepek pro zvýšení viditelnosti osob nejen na přechodech pro chodce či špatně osvětlených místech.

Doba trvání projektu - od 1.července do 31.prosince 2009.

Projekt byl podpořen z programu Make a Connection – Připoj se, společného programu Nadace rozvoje občanské společnosti a společnosti Nokia částkou 15 tisíc Kč.


Prostředky byly využity na nákup 1.500 ks reflexních samolepek pro veřejnost a 20 ks bezpečnostních vest pro akce dětských klientů RADKA o.s.
Přestože je již povinností výrobců mít například dětské kočárky i školní aktovky vybavené reflexními prvky, starší modely tuto povinnost většinou nesplňují a bezpečnostní vesty také nejsou ještě zažitou pomůckou pro organizace ani rodiny.

Plánované upozorňování na tuto problematiku probíhalo dále formou přednášek, besed, propagací a prezentací tématu a při akcích RADKA o.s.
 

Věříme, že se informace dostala do širokého povědomí:
- maminek s kočárky a (nejen) klientů Mateřského centra RADKA
- k předškolákům z MŠ a mladším školákům při naší spolupráci s místním školstvím
- k starším nebo hendikepovaným spoluobčanům (v rámci pravidelné činnosti našeho dobrovolnického centra) v domovech pro seniory a aktivit naší Agentury Radost (v rámci sociálního centra)

Akce zapojené do projektu a počet zúčstněných (tabulka pdf)
Plakát A3 k projektu Zviditelnění (dokument pdf)

Odkazy na jednotlivé články s fotogaleriemi a upoutávkami na akce související s projektem:

Kukačky pro DOZP
Kukačky na LDN
Kukačky v Domě pro seniory
Zdobení vánočního stromku na náměstí
Kukačky se seniory z Mašťova
Stezka odvahy Katovkou
Den bez aut
Benefiční akce - Ples k Týdnu neziskovek 2009

 

 

 

 

 


Červen 2009 - Správní rada NROS podpořila náš projekt. Původní žádost byla sepsána na 30.000,- Kč. Grant jsme bohužel získali ve výši 15.000,- Kč, ale i přesto se budeme snažit ze všech sil splnit veškerá očekávání (nejen nás jako realizačního týmu, ale i široké veřejnosti). V současné době nás ještě čeká podpis smluv, dvoudenní školení a pak hurá do akce. V průběhu července a srpna nás už budete moci vídat v akci :-)

 


Květen 2009 - Regionální hodnotící komise doporučila náš projekt k realizaci. Nyní tedy čekáme na definitivní potvrzení od Správní rady NROS a pak se dáme do realizace samotné :-)

 


Duben 2009 - náš projekt “Zviditelnění” postoupil do 2.kola kontrol, což je jednoznačně úspěch. Komise pro náš region bude zasedat 4.5.2009, takže se snad můžeme těšit na kladné vyjádření.

 

 

 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB


 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

duben - 1385
květen - 1256
červen - 986