NADAČNÍ FOND ALBERT - POMOC A PARTNERSTVÍ

19. 2. 2015 9:44 Napsal: Hana Vodrážková

I v roce 2015 díky grantovému programu NADAČNÍ FOND ALBERT DĚTEM pomůže několika rodinám z Kadaně a jejího okolí při řešení nejrůznějších situací – tentokráte v rámci projektu „Pomoc a partnerství“.
V rámci sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi mám v práci s rodinami, které potřebují pomoci, bohaté zkušenosti.
Tímto projektem rozšíříme tuto službu ještě o tzv.sanaci rodiny, to znamená, že rodinám, které v daném okamžiku řeší několik problémů najednou a kvůli těmto problémům může být ohrožen i vývoj dítěte (sociální, biologický, psychický). Z důvodu tohoto ohrožení může být dítě z rodiny buď odebráno nebo se rodina může sama rozhodnout o umístění do kolektivního zařízení (např. ZDVOP, Klokánek apod.). Proto chceme s rodinami pracovat tak, aby všechny podmínky pro vývoj dítěte byly nastaveny správě – to znamená, aby dítě v rodině mohlo zůstat či se do ní vrátit.

Pomoc se bude odehrávat hlavně v terénu, ve výjimečných případech i v provozovně RADKY v Kadani.

V rámci projektu předpokládáme zapojení celkem 20 rodin z Kadaně a přilehlých obcí; k 30.10.2015 byla evidována spolupráce s 11 rodinami.

Děkujeme Nadačnímu fondu Albert, že pořádá na svých prodejnách sbírkové akce, jejichž finance jsou použity na tak důležité věci, jako je pomoc rodinám s dětmi a naší organizaci podpořila již po třetí.  

Tento projekt byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového  programu NADAČNÍ FOND ALBERT DĚTEM 2015.

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256