Aktuální informace o průběhu projektu Pestrý svět

7. 6. 2016 0:00 Napsal: Nikola Špatenková

DUBEN 2018


Program:    23. 4. - 27. 4. 2018      

pondělí - sportovní hry
úterý - papírové tvoření
středa - vědomostní kvíz, deskové hry
čtvrtek - patchwork
pátek - vaření - jednohubky

 

BŘEZEN 2018

Březen, za kamna vlezem?! Ano! V pohodlí a v teploučku jsme prožili další měsíc, který stál za to! Hned na začátku měsíce nás čekalo zpestření pravidelného pátečního vaření, a to výrobou tradičního polského jídla, se kterým dětem pomohla naše zahraniční dobrovolnice Monika. I o jarních prázdninách jsme využili služeb Radky v příměstských táborech Digiděti a Vodní hrátky. Pro velký úspěch nás znovu navštívili canisterapeutičtí pejsci a samozřejmě jsme každý týden tvořili. 

 


ÚNOR 2018

I když je únor nejkratším měsícem v roce, pro nás byl plný zajímavých věcí a zábavy! Hned první lednový týden proběhla v rámci aktivit Školního klubu canisterapie aneb léčebný kontakt se psy. Poslední únorový den nás pak navštívila rodina z biostatku, která naučila děti pracovat s vlnou.
Nechybělo zamozřejmě pondělní recyklohraní a práce s přírodou či životním prostředím, čtvrteční šití nebo páteční vaření a pečení. A jasně že jsem si i něco vyrobili!


LEDEN 2018

Ani první mesíc letošního roku jsme nezaháleli a do aktivit Školního klubu jsme se vrhli, jak jinak, než s nadšením! Novinkou se pro nás stalo pravidelné pondělní recyklohraní - děti se tak zapojily a dále budou zapojovat do soutěží na toto téma, kde mohou získat zajímavé ceny. Vlastními silami si dokonce navrhly krmítko pro ptáčky, které si i vlastnoručně vyrobily. Na oblibě neztratilo ani čtvrteční šití, kde děti tvořily dekorace či šperky a samozřejmě nesmělo chybět ani páteční vaření/pečení sladkých i slaných dobrot.


PROSINEC 2017              

Zima k nám dorazila v celé své kráse a my si užili Vánoce! Proto prosinec ve Školním klubu patřil právě těmto svátkům. Vyráběli jsme snad vše, co s tímto kouzelným obdobím souvisí! S dětmi jsme si v klubu ozdobili stromeček, vlastnoručně si zhotovili ozdobu na dveře, vánoční přáníčka nebo roztomilé dekorace. Vánoční dárky jsme připravili netradiční, jako jsou např. lapače snů nebo originální fotorámečky. Nechybělo samozřejmě ani vaření/pečení svátečních dobrot, jako jsou perníčky nebo jednohubky.


LISTOPAD 2017

Už v tento podzimní měsíc jsme se připravovali na blížící se zimu a s ní spojené svátky. Vyráběli jsme zimní dekorace a ozdoby nebo dokonce malé dárečky. V našem programu samozřejmě nesmělo chybět ani vaření či šití. Tyto dvě aktivity jsou pro Školní klub novinkou, ale u dětí si našly své místo.


ŘÍJEN 2017

Podzim jsme přivítali s otevřenou náručí a společně jsme si vyrobili dekorace s podzimní a halloweenskou tématikou, každý pátek jsme si jako tradičně uvařili nebo upekli několik dobrot. Netradičním zážitkem pro nás byla muzikoterapie, kterou jsme si náramně užili. Nově jsme pro děti připravili i šití, kde si budou moci každý týden výrobit něco zajímavého.
Program pro Vaše děti byl připraven i na podzimní prázdniny (26. 10. 2017 - 27. 10. 2017). Rozhodně jsme se nenudili!
V rámci dušiček a halloweenských oslav nechyběla ani oblíbená stezka odvahy Katovou uličkou.


ZÁŘÍ 2017

Úspěšně jsme zahájili školní rok nejen ve škole, ale i ve Školním klubu. Zájmové aktivity, výtvarné a pracovní činnosti i doprovody pro Vaše děti samozřejmě nabízíme i nadále.


ČERVENEC A SRPEN 2017

V průběhu letních prázdnin probíhaly příměstské tábory zaměřené na různá témata. Každý týden příměstských táborů jsme si s dětmi náramně užili a nemůžeme se dočkat dalších prázdnin!


JARO 2017

Na jaře jsme si užili hodně zajímavých aktivit - např. soutěž Švihák školního klubupalačinkování, pečení pizzašneků či velikonoční pečení, vyzkoušeli jsme i další tradice, oslavili jsme Den Země i Den matek, ale také jsme například o prázdninách byli na výletě v ZOO. Další ze zajímavých aktivit bylo sférické kinoUčíme se jíst zdravě, a to nejen teoreticky, ale i prakticky. Konec měsíce května jsme věnovali kreativitě, velmi nás bavila výroba šperků z brček.
V červnu jsme nejen oslavili Mezinárodní den dětí, ale také jsme si povídali o tom, jak na zdravé zoubky.


ÚNOR 2017

3.2. výlet do planetária Most
6.2. oslava pololetního vysvědčení
17.2. karnevalové malování na obličej
23.2. plavání
27.2.- 3.3. příměstský tábor DIGI děti (nejen) pro klienty školního klubu (sleva 20%).


LEDEN 2017

6.1. táborový den + ukázka z našeho programu.
27. a 28. 10. 2016 - celodenní výlety v době školních prázdnin - Techmánie Plzeň a Zoo Děčín.
Zahájení školního klubu 2  - náborový leták.
Září - prosinec 2016 - denní provoz školního klubu - ve školním klubu se rozhodně nenudíme.


Červenec - srpen 2016 - příměstské tábory (nejen) pro klienty školního klubu (sleva 20%).


Červen 2016 - příprava prostor a zahájení provozu školního klubu.


Leták Školního klubu

Nabídka zájmových kroužků - sleva 20% na kroužky pro děti ze školního klubu - viz ceník.

Podpis dohod - individuálně dle domluvy - na kontaktech školního klubu.

 

 

 

 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

ŠKOLNÍ KLUB

ZŠ, MŠ a JESLE

JESLE KLÁŠTEREC


 

 

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

leden - 1253
únor - 1309
březen - 1293