Programy DCR

8. 9. 2009 10:13 Napsal: Hana Vodrážková

Většina našich programů jsou akreditované služby, které mají svá pravidla a evidenci.
Dobrovolníkům je tak poskytováno školení, pojištění, supervize, jednotné oblečení a dle možností i pomůcky k činnosti.

Dobrovolníci v nemocnicích

Dobrovolníci v nemocnicích byl naším prvním programem, který probíhá v Nemocnici Kadaň s.r.o. na dětském oddělení a oddělení LDN - Léčebna dlouhodobě nemocných. Naši dobrovolníci zde působí jako společníci u lůžka či nabízí různé volnočasové aktivity.
Metodika programu Dobrovolníci v nemocnicích

Dobrovolníci pro seniory a osoby se zdravotním potižením

Dobrovolníci pro seniory a osoby se zdravotním postižením je další potřebný program, v jehož rámci dobrovolníci působí v Domově pro seniory (Kadaň a Klášterec nad Ohří) a v Domovech pro osoby se zdravotním postižením v Kadani.
Metodika programu Dobrovolníci pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Dobrovolníci pro volný čas

Dobrovolníci pro volný čas je naším specifickým programem, který vznikl na míru pro vlastní činnost organizace a zlegalizoval tak velkou míru dobrovolné práce, bez které by sdružení ani nevzniklo. Přes profesionalizaci týmu zde ale neustále mají dobrovolníci své místo pro pestrou nabídku předávání svých dovedností jak dětem, tak dospělým. Kromě Mateřské centra RADKA, dobrovolníci působí i v dalších organizacích a zařízeních (Dětský domov v Mašťově, ZŠ a MŠ Začít spolu, NZDM "Do patra", atd.).
Metodika programu Dobrovolníci pro volný čas

Dobrovolníci pro program Pět P

Dobrovolníci pro program Pět P jsou lidé od 18 let, kteří se snaží individuálně pomoci ohroženým dětem. Jedná se o dobrovolnických program mentoringového charakteru. 
Metodika programu Pět P

3G - Tři generace jedná se o dobrovolnických program mentoringového charakterukde, kde jsou dobrovolníci stařší 50ti let.

Dobrovolníci pro školní přípravu

Dobrovolníci pro školní přípravu je akreditovaný od roku 2013. Naši dobrovolníci doučují v Kadani a Klášterci nad Ohří děti z 1. stupně základních škol, kteří mají nejčastěji problémy s českým jazykem, matematikou a anglickým jazykem. Koordinátorka programu dále spolupracuje s rodiči a zástupci škol.
Metodika programu Dobrovolníci pro školní přípravu

Dobrovolníci pro nízkoprahová zařízení

Dobrovolnický program Dobrovolníci pro nízkoprahová zařízení je určen pro organizace pracující s cílovou skupinou - osoby bez příštřeší, děti a mládež ohrožené společensky nežádoucími jeby, osoby závislé na návykových látkách a jejich rodinní příslušníci. Dobrovolníci se svou činnosti podílí na zlepšování sociálních podmínek cílové skupiny. 

Dobrovolníci kultura
Pomocí realizace programu „Dobrovolníci pro kulturu“ se dobrovolníci aktivně podílí na přípravě, propagaci a pořádání veřejných akcí s cílem zlepšení a podpory kulturního, multikulturního, komunitního a společenského života v daném regionu.  

 

Pro všechny naše programy hledáme další aktivní dobrovolníky. Pokud Vás některý z programů oslovil, kontaktujte vedoucí DCR.

 
 
 
 
 
 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB


 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

září -  1253
říjen - 1325