Pobytový tábor Kotvina - EXPEDICE K2

29. 7. 2014 13:37 Napsal: Deny Dlouhých

Od 20. července do 27. července 2014 proběhl pobytový tábor v Kotvině v táborové základně Fort Oregáno. Tématem byli letos horolezci a „EXPEDICE K2“.

 Děti jsme rozdělili do tří oddílů. Oddíl Orange vedly Lucka Liška a Ingrid, oddíl Šplhounů vedly Lucka a Pavlína, třetí oddíl Machrů vedly Lada a Hanka. Děti si užily bohatý celotýdenní program - tvořivé, sportovní i hudební aktivity, spoustu  různých oddílových soutěží a her. Děti si vyzkoušely hasičskou výstroj a techniku, střelbu ze vzduchovky a slaňování lanovky. Vyráběli jsme hudební nástroje, ampule naplněné barevnou krupicí, razítky a barvou na textil jsme ozdobili batohy a oddílové šátky. Výlet autobusem na Měděnec a návštěva štoly, se dětem také moc líbil. Nákup minerálů v obchůdku byl třešničkou tohoto výletu. Z Měděnce jsme šli pěšky, až do Perštejna odkud nás odvezl vlak do Kotviny.

Počasí nám vyšlo a tak jsme se mohli koupat v bazénu a smočit nohy v řece. Také Martinovský potok, který tábořištěm protéká dětem umožnil stavění hrází a pouštění stavidla.  Velký úspěch u dětí měly noční hry – Hraničáři a Světlušky, také táboráky a opékání vuřtů. Pochod na zříceninu gotického hradu Egerberg postaveného zřejmě na přelomu 13. a 14. století byl také úspěšný. Egerberg leží na prostředním ze tří vrchů nad vsí Lestkov u Klášterce nad Ohří. Tábor jsme si všichni náramně užili a k dobrým vzpomínkám rozhodně přispěla i táborová kuchyně pod vedením kuchařky Lucky a Ivety, které se o nás vzorně staraly. Dětem i dospělým hodně chutnalo a všichni jsme si chodili často přidávat.

Za táborový tým, Jarmila Bůchová, hlavní vedoucí.

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256