Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 67

Tábor Lubenec

20. 8. 2014 7:44 Napsal:

Celý týden od 9.8. do 16.8.2014 jsme společně se staroegyptským tématem strávili na táboře v Lubenci. Tři kmeny (oddíly) – Ramsesové pod vedením Stáni, Skarabeové pod vedením Pepy a Hanky i Nesmrtelní pod vedením Marka, plnily úkoly vedoucí k vyluštění Kletby faraona. Za každý úkol na děti čekalo překvapení

– v podobě sladkostí, ale také vzácných minerálů. Úkoly byly většinou zašifrované pomocí heiroglifů nebo morseovy abecedy. Starověký Egypt jsme si připomněli také zdobením sádrových posmrtných masek nebo „omotáním“ jedné mumie z každého kmene.
Vlakem jsme vyjeli na výlet do Žlutic, kde jsme navštívili Pekelné sklepy a děti si mohly své kapesné utratit v místní oblíbené cukrárně nebo v samoobsluze.
Počasí nám sice na spaní pod širákem nepřálo, ale stihli jsme se i vykoupat v rybníku a zařádit si v pěně, kterou nám přivezli hasiči.
Velmi oblíbené byly noční hry – Hraničáři a Bludičky, svůj strach mohly děti překonat na Stezce odvahy, kterou zpečetily svým podpisem u svíčky a položené lebky.
Nemohu nevzpomenout moře hub, které kolem rostly a děti je s oblibou sbíraly a z každé procházky jsme košíček přinesli.
V kuchyni vládly Lucky, které se staraly o naše vyhládlé žaludky.  
Celý tábor jsme zakončili velkým ohněm, na jehož přípravě se všichni společně podíleli a byl zapálen vedoucími ve jménu lásky, svobody, míru a přátelství.
Dalším vedoucím byl Standa, který zajišťoval zásobování vodou a v noci hlídal celý tábor.
Děkuji všem zúčastněným a těším se na příští rok, Jarmila Bůchová, hlavní vedoucí.

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256