Pololetní prázdniny v plantáriu Most

8. 2. 2017 11:05 Napsal: Stáňa Hamáková

Pro malé i větší školáky nabízíme zajímavé akce a tábory během školních prázdnin. Na jednodenní pololetní prázdniny jsme naplánovali výlet do planetária v Mostě.

Ráno v 8:20 hod. jsme spolu s 29 dětmi vyrazili z kadaňského vlakového nádraží směr Kadaň-Prunéřov a poté Most. Cesta utekla rychle - děti si povídaly, hrály hry a svačily. Po příjezdu do Mostu jsme se vydali směr planetárium, kde nás přivítal náš průvodce. Děti se nejen seznámily s prostory, kde se planetárium nachází, ale i se samotným zázemím planetária. Ve hvězdárně můžeme pozorovat hvězdy a další nebeská tělesa pomocí velkých dalekohledů. Planetárium je vesmírné kino. Pomocí složitých soustav žárovek, sklíček a trubiček jsme nad sebou mohli pozorovat západ slunce, východ měsíce, souhvězdí noční oblohy a planety Venuši, Jupiter a Saturn. Děti se tak zábavnou formou dozvěděly mnoho nového a zajímavého. Víte třeba, že "večernicí", tedy první večerní hvězdou, není pouze Venuše?

Poté jsme se zastavili na krátký oběd a vydali se zpět na vlakové nádraží a poté do Kadaně.

Pro děti, byl připraven i odpolední program v RADCE. Kromě hraní a povídání jsme se podívali i do Školního klubu, který mohou školní děti navštěvovat.

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256