Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 82

Příměstský tábor Pohádka

6. 8. 2010 6:56 Napsal:

DSC_0037Další z příměstských táborů se nesl v duchu Pohádek. Každý den nás navštívily nové pohádkové bytosti a provázely nás celým dnem. Pondělí Pirátká bitva, úterý Slet čarodejů a čarodějek, středa Rytířské klání a dobývaní hradu, čtvrtek Čertovké řádění a pátek Vodnické rejdění.

První den se nesl v duchu pirátů, poznali jsme jejich temné a světlé stránky, využili jsme loď v herně a v tělocvičně se odehrála pirátská bitva a také jsme si v rámci projektu Zdravý úsměv v MC poslechli pohádku "O pirátovi s bolavými zuby", ukázali jsme si správné čištění zoubků a dostali jsme pastu. Také jsme si stihli vyrobit masky pohádkových bytostí. Odpoledne jsme odložili meče a naše duše rozněžnil Krteček v kadaňském kině Hvězda. Velice zajímavá byla i exkurze do promítací místnosti.

Druhý den jsme čarovali a vařili lektvary s čarodějnicemi a černokněžníky. Zpívali jsme, četli jsme bajky a pověsti, vyráběli jsme loutky z brambor, špejlí a koření. V telocvičně si všichni zahráli pohádku o Perníkové chaloupce. Odpoledne jsme na košťatech zaletěli pozdravit paní knihovnici Milenu Beštovou, která nám povídala o pohádkových bytostech a také nás poučila o tom, jak jsou knihy vzácné a jak bychom se k nim měli chovat.

Středa patřila rytířům a princeznám. Tělocvična se proměnila v Šípkové království a všechna děvčátka se rázem proměnila v princezny Růženky a chlapci ve statečné prince. Princezny si vyrobily korunky a rytiři meče. Naštěstí princové osvobodili všechny princezny a společně jsme se vydali na velkou hostinu do Slunce. Během odpoledního programu jsme zavítali do Františkánského kláštera, kde byli všichni princové pasováni na rytíře a od statečného krále Lukáše Gavendy se dozvěděli vše potřebné k historii rytířství.

Ve čtvrtek byly děti ve své kůži, a to čertovské! Celý den jsme proto řádili, dováděli, zpívali, chrastili řetězy po celé budově a vyváděli další čertoviny. Aby se naše čertice čertíkům líbily, vyráběli jsme ozdoby z korálků, mušliček a kůže. V tělocvična jsme s zahráli pohádku O chytrém ševci a hloupých čertech. Počasí nám bohužel nepřálo a tak jsme nemohli zažehnout čertovský oheň. A tak jsme pokračovali v čertovském rejdění v MC a na zahrádce, kde pro nás měla Andrea v rámci EKO projektu připravéné povídání, hry a soutěže na ekologické téma (třídění odpadů, byliny aj.).

Poslední den jsme se sešli u rybníčků se žabičkami v herně a jako správní vodníci jsme chytali dušičky do hrníčků. V tělocvičně jsme si zahráli pohádku O vodníkovi Kebule a víle Amálce. Během dopoledne si každý vodníček našel svoji vrbu, zapálil fajfčičku a poslouchal bajky a příběhy ze světa vodníků a víl. Všichni si vyrobili vodnický cilindr s pentličkami. Odpoledne jsme své zelené kůže nechali zahřát na sluníčku a šikovné ruce starých vodnic vykouzlily překrásné malby na tvářičkách malých vodníků a víl. Všichni si převzali ceny a odměny, pamětní listy a průkazky družstev.

Celotýdenní pohádkové radovánky se vydařily a pohádkové tety nešetřily chválou. I přesto, že se budovou prohnali čerti, vodníci, rytíři a další pohádkové bytosti, zůstala budova stát a s radostí jsme předali žezlo příměstskému táboru Sport.

Moc děkujeme všem zúčastněným dětem a také všem jmenovaným osobám a organizacím za bezplatné exkurze.

Fotogalerie - Příměstský tábbor Pohádka

 

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256