Co jsme zažili

V úterý 4. 12. 2018 chodil v kadaňské nemocnici Mikuláš se svými pomocníky, anděly a čertem. 

V měsíci říjnu jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli u výroby tradičního adventního věnce a v polovině měsíce u vaření bramborových placek. Pro maminky byla připravena přednáška na téma přebalování novorozenců, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky. 

KRABICE OD BOT

9. 12. 2018 7:18

Děkujeme všem, kteří se s námi zapojili do sbírky Krabice od bot. Celkem se v herně Mateřského centra v Kadani nasbíralo 48 krabic od bot ve kterých jsou vánoční překvapení pro děti ve věku 0-17 let. Krabice jsem dnes odvezla do sběrného místa do Chomutova. Věřím, že dárky udělají velkou radost.

ŠÁTKOVÁNÍ

7. 12. 2018 0:00

V prosinci proběhlo další setkání svépomocné skupiny ŠÁTKOVÁNÍ. Jako bonus tohoto dopoledne byla také nabídka bylinných výrobků, které si každý mohl vyzkoušet a některé dokonce ochutnat.

Podzim v jeslích

3. 12. 2018 7:25

Podzimní měsíce jsme si s dětmi užili v krásném barevném provedení. Vyráběli jsme draky, připomněli jsme si Helloween a užívali si srandu v listí. S dětmi chodíme každý den na procházky, rozvíjeme hrubou i jemnou motoriku a ze všeho nejraději zpíváme.

Pravidelná kreativní dílna s již slavnostní adventní atmosférou, perníčky, kávou a čajem se uskutečnila v pátek 30. listopadu těsně před první adventní nedělí. Krásné vlastnoručně vyrobené věnce již zdobí domácnosti jejich majitelů. Některé věnce také doputovali do kadaňské nemocnice či do herny Mateřského centra.

V měsíci listopadu jsme společně v rámci venkovních aktivit sbírali přírodní materiál, který jsme následně použili při výtvarné činnosti. Přírodní materiál jsme použili k tvoření, zdobení a lepení.

V rámci hudebních aktivit jsme se učili nové básničky a písničky. Při rozvoji poznávacích dovedností a slovní zásoby jsme poznávali zvířátka žijící na farmě,

V měsíci říjnu jsme se společně s dětmi a jejich rodiči sešli u vaření kuskusu se zeleninou a v polovině měsíce u pečení banánových lívanců. Vyráběli jsme také s dětmi a jejich rodiči obrázek maminkám. V tomto měsíci jsme uskutečnili burzu oblečení, kam mohli přijít lidé, kteří potřebují věci na sebe. Pro maminky byla připravena 2. část přednášky na téma krmení novorozenců z láhve, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy.

V pátek 9.11.2018 navštívili žáci 1. – 3. tříd organizaci RADKA z. s. a společnými silami tvořili vánoční výzdobu v podobě andělíčku. Ti poputují na některá lůžková oddělení v Nemocnici Kadaň a udělají tak radost pacientům, kteří se tam dlouhodobě léčí anebo nebudou moci na Vánoce domů.

BESEDA - canisterapie

8. 11. 2018 0:00

Ve čtvrtek  jsme měli v herně velmi vzácnou čtyřnohou návštěvu. Jsme rádi, že se děti i maminky mohly seznámit se pejsky, Andělkou a Gábinkou,

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 113
 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

září -  1253
říjen - 1325