Co jsme zažili

V dubnu jsme si zpestřili víkend kurzem od společnosti Serafin. Byl to pokračovací kurz navazující na předchozí tužku. Reálná kresba byla trošku těžší oříšek, ale všichni účastníci se s tím dobře poradili a výsledky byly pro nás všechny překvapující. Nedělní uhel je více o zábavě a obrázky byly skutečně uchvacující.

Zimní kurz

13. 4. 2018 0:00

Velikonocemi byl ukončen zimní kurz v Radce.

Potrápily nás mrazy.

Průběžně probíhají i vaničky.

V měsíci březnu jsme si povídali o tradičním masopustu. S dětmi jsme vyráběli nejprve papírové masopustní masky a dále jarní ovečky z papíru nebo plastové včeličky, kterými si děti mohly ozdobit větev kočičky. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření zeleninového kuskusu a na konci měsíce u vaření bramborovo zeleninové polévky. Pro maminky byla připravena přednáška na téma bezpečné prostředí pro dítě do 3let, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V měsíci březnu se uskutečnila čtyři setkání v rámci kurzu Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří. Kurz je určen pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. O kurz mělo na jeho počátku zájem 11 uživatelů, v měsíci únoru jich nastoupilo 7 a v součastné době pravidelně dochází 5 uživatelů služby SAS. Všichni účastnici se při jednotlivých setkáních aktivně zapojují do probíraných témat, 

Děti ze školní družiny při 1. základní škole v Kadani realizovaly školní miniprojekt a uspořádaly sbírku pro Kočičí spolek Petronella v Kadani.

Křesadlo 2017

9. 4. 2018 8:51

Na 16. ročníku Křesadla 2017 získali cenu paní Petra Vorlová se syny Míšou a Tomášem z Kadaně za dobrovolnickou činnost.

Školní prázdniny jsou u nás ve znamení táborů či výletů. Jednodenní pololetní prázdniny, 2.2.2018, jsme strávili v plzeňském Techmania Science Centru.

Měsíc březen jsme se společně věnovali výtvarným činnostem. Zaměřili jsme se na jarní tématiku. Vytvářeli jsme motýlky z krepového papíru a lepili je na desku. Také jsme lepili květiny z barevných víček na čtvrtku. Hotovými výrobky jsme si vyzdobili šatnu.

29.3.2018 Velikonoční prázdniny

Počet účastníků: 32 dětí, 3 maminky, 5 krát doprovod

Doprava vlakem 

Počasí: zataženo, příjemně

Svět záchranářů v Karlových Varech s progrem pro děti.

Středa 28.3.2018 byla ve znamení dvou akcí. Na LDN proběhla canisterapie a na dětském oddělení velikonoční tvoření.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 103
 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

ŠKOLNÍ KLUB

ZŠ, MŠ a JESLE

JESLE KLÁŠTEREC


 

 

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

leden - 1253
únor - 1309
březen - 1293