Co jsme zažili

Výroba lapačů snů

8. 12. 2017 11:29

Ve středu 6.12.2017 jsme se s dětmi pustili do výroby lapačů snů. Nejdřív nám o významu a použití lapačů snů povyprávěli Jitka Dudková a Miloš Doležal z Děčína, kteří se výrobou podobných zajímavých předmětů zabývají. Pak si každý z nás takový lapač mohl vyrobit.

Středa 6.12.2017 byla na oddělení LDN v kadaňské nemocnici ve znamení velkých návštěv.

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. RADKA z. s. se do oslav také rozhodla zapojit. Giving Tuesday v Česku pod svá křídla vzala Asociace společenské odpovědnosti.

Program 3G-tři generace je tzv. mentoringovým dobrovolnickým programem, jehož smyslem je vytvoření bezpečného přátelského vztahu dítěte a rodiny s dobrovolníkem 50+. Mentoringový vztah je přirozená cesta výchovy a podpory dítěte, kdy je dospělý dobrovolník dítěti kamarádem a průvodcem, nikoli formální autoritou.

Tento měsíc jsme nasbírali přírodní materiál a vyrobili jsme si podzimníčka. Zúčastnili jsme se pohybových hrátek s uvolňovacími cviky. Chodili jsme na procházky do lesoparku, užívali si podzimní přírodu a také jsme v rámci jedné vycházky nakrmili kachničky. Četli jsme si pohádky a učili se nové písničky. Malovali jsme, vytvářeli a modelovali. Rozvíjeli jsme svoji fantazii, poznávací dovednosti a procvičovali jemnou a hrubou motoriku. Pomalu, ale jistě jsme se začali připravovat na vánoční svátky a koncem měsíce listopadu jsme si v klubíku navodili předvánoční atmosféru. V listopadovém měsíci jsme v klubíku na aktivitě Šikulka zažili opět spoustu zajímavých a zábavných činností, při kterých jsme se společně něco nového naučili.

Dne 8. 11. 2017 jsme měli možnost zrealizovat 1. rodinnou konferenci a to díky projektu MěÚ Kadaň s názvem Sanace rodinného prostředí v sociálně vyloučených lokalitách Kadaně, registrovaného pod číslem projektu CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003800.

Rodinná konference je inovativní metodou, jak pomoci rodině která se nachází v „krizové/nepříznivé“ situaci. Jedná se o setkání široké rodiny a dalších osob (sousedé, přátelé, zástupci komunity) s cílem najít společné řešení (vytvořit plán) složité situace ohroženého dítěte

Salátový den v mateřském centru

V úterý 21. listopadu byl v mateřském centru dnem vaření a ochutnávání. Naše tři zahraniční dobrovolnice připravili bramborové saláty tak, jak se dělají v jejich zemi.

Malí velcí šikulové

22. 11. 2017 8:54

Letošní novinkou ve Školním klubu jsou čtvrteční a páteční aktivity. Ve čtvrtek je to šití s paní Fafejtovou a v pátek je to vaření či pečení.

SVĚTOVÝ DEN PREVENCE TÝRÁNÍ A ZNEUŽÍVÁNÍ DETÍ 
Téma dopolední herny nebylo příliš úsměvné, ale určitě důležité.Pozvali jsme mezi nás sociální pracovnici paní Lucii Dvořákovou, která nám dané téma přiblížila. Povídala o tom kam se obrátit,

Maminka pětiletého syna Davídka se na nás obrátila ve chvíli, kdy si myslela, že už není možné, aby její syn někdy navštěvoval Mateřskou školu. Jeho první zkušenost s Mateřskou školou nebyla zrovna pozitivní. 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 98
 

ŠKOLNÍ KLUB


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

Program DofE

GIVT

 

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Rada dobrovolnických center

 

TÁBORY A POBYTY


 
 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Návštěvnost 2017

září - 956 
říjen - 1256