Co jsme zažili

I o prázdninách máme stále zajímavý program, protože je tady náš Školní klub, do kterého můžeme chodit i mimo školní rok.

Muzikoterapie v ŠK

17. 10. 2017 8:13

V rámci aktivit Školního klubu měly děti možnost ve středu 11. 10. 2017 poznat něco nového, a to netradiční hudební nástroje z mnoha zemí světa a jejich blahodárné účinky na lidskou mysl.

V měsíci září jsme si v CSS Prunéřov povídali o mezinárodním dni míru a vyráběli jsme holubičky. Také jsme si povídali o geometrických tvarech a děti si mohli vyrobit hrneček plný těchto tvarů. Nakonec týdne jsme si povídali o pohádkách a pohádkových dracích. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření a smažení. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravé dětské nožičky, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Také jsme se věnovali terénní práci, kdy jsme nejen našim klientům předávali základní informace k našim službám, ale také si s nimi domlouvali individuální schůzky.

Se začátkem školního roku jsme zahájili i vzdělávací kurzy jazyků a počítačových dovedností pro dospělé. Některé kurzy se nám naplnili velmi rychle, zejména o angličtinu a němčinu je velký zájem. V jiných jsou ještě volná místa, takže je možné se dodatečně přihlásit. Pokud nastoupíte do již rozběhnutého kurzu, budete platit pouze za zbylé lekce. Např. pokud budete chtít do kurzu Excelu, kde už tři hodiny proběhly, nebudete platit 750 Kč za celý kurz, ale jen poměrnou část, tedy jen 600 Kč. 
Volná místa máme ještě v kurzu PC pro dospělé (čtvrtek od 17 do 18 hod) a PC Excel (čtvrtek od 18 do 19 hodin). 
Dále nově otevíráme dva kurzy českého jazyka pro cizince. Tyto kurzy budou ve středu. Od 15 do 16 hodin bude čeština pro začátečníky, budeme se věnovat hlavně české mluvnici. Od 16 do 17 hodin bude česká konverzace, ta je vhodná spíš pro pokročilé. Na první lekci můžete přijít 18. října. 
Každý kurz se skládá z 15 lekcí a stojí 750 Kč, dále se platí registrační poplatek 50 Kč, ten se hradí jen jednou na celý kalendářní rok a na všechny aktivity v RADKA z.s. Platit je možné online, ale také hotově na první lekci. 
 

Ve čtvrtek 12.10.2017 se uskutečnila přednáška o dobrovolnictví pro studenty 2. ročníku SOŠ v Klášterci nad Ohří, obor sociální činnost. Kromě informací o dobovolnických příležitostech v regionu se studenti věnovali i ztvárnění svých představ o ideálním dobrovolníkovi.

SVP - ŠÁTKOVÁNÍ

7. 10. 2017 16:37

Páteční dopoledne bylo naplněné informacemi, zkušenostmi a radami. Maminky si v rámci svépomocné skupiny užily své šátkování naplno. Pro nové budoucí "šátkařiky" byly připraveny informace a také se mohly podělit o své zkušenosti. Zkušené "šátkařky" učily jak navazovat šátek, jak si koupit ten pravý a v čem je jeho výhoda.

Ve středu 3.10.2017 se uskutečnilo letošní již třetí setkání zástupců Rady dobrovolnických center regionu Severozápad (Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj) a tentokrát jsme se setkali v Kadani.

V rámci projektu Sítě pro rodinu, Sdílení + Odbornost + Síťování, se uskutečnil workshop věnovaný dobrovolnictví a dobrovolníkům v mateřských centrech.

Ve čtvrtek 21.9.2017 se uskutečnilo první networkingovové setkání koordinátorů dobrovolníků.

První měsíc v klubíku na aktivitě Šikulka si maminky s dětmi skvěle užily. Na začátku zářijového měsíce jsme využili ještě posledních slunečných dnů, trávili jsme čas venku na dětském hřišti a společnými procházkami. Zpočátku dopolední aktivity probíhaly v herně mateřského centra. Děti vyráběly v rámci výtvarné aktivity deštník,

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 96
 

ŠKOLNÍ KLUB


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

Program DofE

GIVT

 

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Rada dobrovolnických center

 

TÁBORY A POBYTY


 
 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Návštěvnost 2017

červenec - tábory
srpen - tábory
září - 956