Co jsme zažili

V měsíci září jsme si společně s dětmi a jejich rodiči vyráběli náramky z brček.

S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření bramboračky a na konci měsíce u vaření palačinek se sýrem a šunkou. Pro maminky byla připravena 1.část přednášky na téma krmení novorozenců/kojení, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V tomto měsíci jsme uskutečnili burzu oblečení, kam mohli přijít lidé, kteří potřebují věci na sebe.

V úterý 9.10.2018 se uskutečnilo členské shromáždění Asociace dobrovolnických mentoringových programů (ADMP), jejíž je RADKA z.s. členem.

V rámci projektu „Canisterapie v DC RADKA“ probíhá v Nemocnici Kadaň, s.r.o. a v Domově pro seniory v Klášterci nad Ohří canisterapie. Projekt a jeho aktivity probíhají za finanční podpory Nadace ČEZ.

Ocenění žen regionu

2. 10. 2018 18:28

V úterý 2. 10. 2018 jsem se zúčastnila ocenění žen regionu Ústeckého kraje a děkuji pořadatelům i ostatním kandidátkám za pěkný zážitek a silné příběhy.
Především pak děkuji všem lidem, kteří mou nominaci a umístění podpořili a vnímám to jako ocenění práce celého týmu naší RADKY .

Přestože je již nový školní rok, projekt "Dobrovolnictví mladých, krok kupředu", podpořený Nadací Pangea, pokračuje.

V úterý 18.9.2018 se ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce uskutečnil informační seminář programu Erasmus+, určený členům RADY DC SZ a dalším spolupracujícím organizacím.

S novým školním rokem začínají opět i programy v mateřském centru věnované ekologickému životnímu stylu, které připravuje Ivana Mertová. Zářijovým tématem byly zdravé zeleninové pomazánky, protože jsme chtěli představit naši domácí podceňovanou zeleninu trochu jinak.
Připravili jsme pomazánku z hrášku, mrkve a červené řepy, navíc ještě jednu z exotického avokáda. K tomu ještě jablíčka a na ochutnání jsme měli kadeřávek, zahradní šťovík, mangold a novozélandský špenát, všechny tyto listové zeleniny v našich klimatických podmínkách rostou dobře.

V rámci našich služeb (sociálně aktivizační služby pro rodin s dětmi; pracovní poradenství) se snažíme na jedné straně lidem pomoci s různými situacemi, které z nějakého důvodu v ten daný okamžik nedokáží zvládnout sami vlastními silami. Na druhé straně se také snažíme zejména rodinám s dětmi ukázat, jak zajímavou a hravou formou děti naučit základní věci.

Proto jsme letos poprvé uskutečnili tzv. aktivní týden pro rodiny v provozovně v Prunéřově. V období od 13.8.2018 - 17.8.2018 jsme pro rodiny připravili zajímavý, tak trochu táborový, týden plný informací, her a zábavy se zaměřením na finanční gramotnost a tematicky na život na FARMĚ. 

V měsíci srpnu jsme s  dětmi a rodiči prožili aktivní týden na téma farma, kdy jsme se společně naučili poznávat zvířata a v rámci dětské finanční gramotnosti, jsme děti naučili formou hry hodnotu jednotlivých výrobků z farmy - např. kolik stojí mléko, máslo, vejce apod.. Celý týden jsme s maminkami připravovali oběd, který jsme společně servírovali dětem a jejich rodičům. Děti si odnesly nejen spoustu zážitků a vědomostí, ale též výrobky, které si během týdne vyrobily v CSS Prunéřov.

Dne 31.8.2018 se uskutečnila poslední schůzka v rámci kurzu Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Kurz byl zahájen 20.8.2018 a v rámci kurzu proběhlo celkem 10 setkání. Po dobu konání kurzu bylo zajištěno hlídání dětí účastníků. 

Ze 7 účastníků, kteří do kurzu nastoupili, obdrželo Certifikát o absolvování kurzu 5 účastníků. Podmínkou pro získání tohoto Certifikátu byla 80% docházka na jednotlivá setkání kurzu.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 111
 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB


 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

červenc - 1205
srpen - 939
září - 1253