Co jsme zažili

V rámci aktivit Školního klubu měly děti 8. února možnost přivítat v prostorech Radky vzácnou návštěvu - canisterapeutické psy.

Canisterapie je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa.

Nový rok v CSS Prunéřov jsme zahájili bohužel velmi nešťastně....Z důvodu opravy tepelného čerpadla jsme nemohli využívat naše prostory (bylo nefunkční topení a teplá voda). Opravy trvaly déle, než jsme předpokládali - do "svého" jsme se mohli vrátit až poslední týden v lednu. V tento týden jsme si s maminkami a dětmi povídali o barvičkách a vyráběli jsme společně vločky z papíru.

Beseda na téma "Nejde jen o prsa" proběhla při dopolední páteční herně. Všichni jsme se dozvěděli zajímavé informace a připomněli si, jak je důležité nezapomínat na prevenci. Každý kdo chtěl si mohl vyzkoušet na modelu, jak taková nahmataná bulka může být cítit. Řekli jsme si kam se obrátit a jak je důležité některé věci řešit hned.

Leden byl dalším velmi bohatým měsícem na aktivitě Šikulka v Kadani. Společně jsme se věnovali různorodým činnostem v klubíku i mimo něj. Malovali jsme, vytvářeli, cvičili a zpívali. Učili jsme se novým věcem a povídali si o zajímavých tématech. Některé dopoledne jsme trávili venku na sněhu. Dokonce jsme využili zimní počasí i k bobování. Maminky nám uvařily svoje bulharské speciality. Inspirovaly nás tak svými recepty a společně

První měsíc roku 2018 je za námi a tak Vám, jako tradičně, přinášíme malou ochutnávku toho, co si při nás tento zimní měsíc přichystal. Do pravidelných aktivit Školního klubu se nově zařadilo pondělní recyklohraní a tvoření s přírodními materiály. Děti

Rodinné konference jsou inovativní metodou při práci s rodinou, kdy aktivním nositelem změny je rodina. Metodu rodinných konferencí nabízí naše organizace již od roku 2016, více informací naleznete zde. Jelikož v současné době máme stále málo koordinátorů, rozhodli jsme se je vyhledat a proškolit. Toto rozhodnutí nebylo jen planou myšlenou, ale o víkendu 27. – 28. ledna jsme společně s organizací LATA z.ú.

Dnes jsme si páteční dopoledne zpestřili zajímavým workshopem o vitamínech v kuchyni. Povídání, ochutnávání i vlastní "klíčení" bylo velmi inspirativní. Všichni jsme zjistili jakou jednoduchou a zajímavou formou si můžeme zpestřit rodinný jídelníček.

Paní Hana je maminka 3měsíční nedonošené holčičky, která se na nás obrátila ve chvíli, kdy si myslela, že už nemůže být hůř. Paní Hana se se svou rodinou nastěhovala do nového podnájmu v říjnu roku 2017. Jelikož je na mateřské dovolené, pobírá pouze peněžitou dávku v mateřství a její přítel je v evidenci úřadu práce. Navíc jejich účet byl na 3dny zablokován z nejasných důvodů. Paní Hana s rodinou se dostala do situace, kdy potřebovala nakoupit jídlo, sunar a oblečení pro svou dceru, dále potřebovala dokoupit

Přednášky a workshopy o dobrovolnictví, miniprojekty žáků základních škol, podpora účastníků programu DofE a soutěž žákovských a studentských prací. To jsou aktivity projektu Dobrovolnictví mladých - krok kupředu, který je v roce 2018 finančně podpořen Nadací Pangea.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 101
 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

ŠKOLNÍ KLUB

ZŠ, MŠ a JESLE

JESLE KLÁŠTEREC


 

 

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2017

říjen - 1256
listopad - 1358
prosinec - 856