Do Bečova po stopách trollů a elfů

25. 7. 2017 10:00 Napsal: Stáňa Hamáková

V termínu od 15. do 22.7. jsme spolu s dětmi strávili týden plný zážitků při hledání trollů a elfů v Bečovské botanické zahradě.

Do Bečovské botanické zahrady jsme s pobytovým táborem zavítali již podruhé. V letošním roce bylo téma celotáborové hry "Po stopách Trollů a Elfů". Děti se dozvěděly, že ne všichni trollové jsou s růžovými vlasy a prdí třpytky, a že elfové nejsou jen z trilogie Pán prstenů. Kromě několika her tematicky propojených s celotáborovou hrou jsme se vydali na výlet do Světa záchranářů v Karlových Varech, navštívili historickou část malebného Bečova nad Teplou či se autobusem vydali do nedalekého Krásna, kde jsme navštívili muzeum hornictví a do krajiny se rozhlédli z Krásenského vrchu a na něm stojící rozhledně. Zároveň se za námi přijeli podívat naši dvounozí a čtyřnozí přátelé ze ZKO Březová u Sokolova, kteří předvedli ukázku svých dovedností.

Letos se s námi za dobrodružstvím vydaly i menší děti, které za námi přijely z různých koutů Ústeckého kraje. O táborovém dění jsme rodiče informovali prostřednictvím sociálních sítí, a tak nemuseli mít strach ani po první a zároveň poslední noční bouřce, kterou jsme si pod stanem vyzkoušeli. A abych těch nadpřirozených bytostí nebylo málo, několikrát za námi přišla i zoubková víla.

Celé naše táborové soužití jsme v pátek završili vyhlášením celotáborové hry, rozdání drobných odměn a ke svačině jsme spořádali výborné dorty, které jsme dostali od správců botanické zahrady. Prý jsme úžasní ;-) V sobotu 22.7. jsme se vláčkem ve společnosti vodáků a dalších výletníků vydali na cestu domů.

A co nás čeká teď? Děti si budou užívat zbytku prázdnin a my začneme plánovat další prázdninové léto... Do Bečovské botanické zahrady se vydáme i v příštím roce a to v termínu od 14. do 21.7.2018. Těšíme se na Vás!

Fotogalerie - Svět záchranářů
Fotogalerie - ZKO Březová u Sokolova

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256