Co jsme zažili

V měsíci březnu jsme si povídali o tradičním masopustu. S dětmi jsme vyráběli nejprve papírové masopustní masky a dále jarní ovečky z papíru nebo plastové včeličky, kterými si děti mohly ozdobit větev kočičky. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření zeleninového kuskusu a na konci měsíce u vaření bramborovo zeleninové polévky. Pro maminky byla připravena přednáška na téma bezpečné prostředí pro dítě do 3let, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V měsíci březnu se uskutečnila čtyři setkání v rámci kurzu Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří. Kurz je určen pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. O kurz mělo na jeho počátku zájem 11 uživatelů, v měsíci únoru jich nastoupilo 7 a v součastné době pravidelně dochází 5 uživatelů služby SAS. Všichni účastnici se při jednotlivých setkáních aktivně zapojují do probíraných témat, 

Měsíc březen jsme se společně věnovali výtvarným činnostem. Zaměřili jsme se na jarní tématiku. Vytvářeli jsme motýlky z krepového papíru a lepili je na desku. Také jsme lepili květiny z barevných víček na čtvrtku. Hotovými výrobky jsme si vyzdobili šatnu.

V měsíci únor jsme si užívali převážně zimního počasí, proto jsme si v prvním týdnu povídali o zimě, a sněhulácích. S dětmi jsme vyráběli papírového sněhuláka a zamrzlé okno. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření čočkové polévky a na konci měsíce u vaření fazolového guláše. Pro maminky byla připravena přednáška na téma psychomotorický rozvoj dítěte, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Dne 28. 2. 2018 byl zahájen kurz Silní rodiče - Silné děti® v Klášterci nad Ohří pro uživatele Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Kurz je určen pro rodiče stávající a budoucí, kteří mají zájem se ponořit do problematiky výchovy dětí a posilování rodičovských kompetencí a získat informace, které jim pomohou odpovědět na některé jejich otázky, které při výchově řeší. 

Tento měsíc nás potrápila chřipková sezóna, ale my jsme se tím nenechali zaskočit. Maminky s dětmi navštěvovaly klubík, co mohly a společně jsme si užili jeden z nejmrazivějších měsíců. V únoru jsme se zaměřili spíše na terénní sociální služby a v rámci těchto služeb na individuální práci s rodinou. 

Nový rok v CSS Prunéřov jsme zahájili bohužel velmi nešťastně....Z důvodu opravy tepelného čerpadla jsme nemohli využívat naše prostory (bylo nefunkční topení a teplá voda). Opravy trvaly déle, než jsme předpokládali - do "svého" jsme se mohli vrátit až poslední týden v lednu. V tento týden jsme si s maminkami a dětmi povídali o barvičkách a vyráběli jsme společně vločky z papíru.

Leden byl dalším velmi bohatým měsícem na aktivitě Šikulka v Kadani. Společně jsme se věnovali různorodým činnostem v klubíku i mimo něj. Malovali jsme, vytvářeli, cvičili a zpívali. Učili jsme se novým věcem a povídali si o zajímavých tématech. Některé dopoledne jsme trávili venku na sněhu. Dokonce jsme využili zimní počasí i k bobování. Maminky nám uvařily svoje bulharské speciality. Inspirovaly nás tak svými recepty a společně

Rodinné konference jsou inovativní metodou při práci s rodinou, kdy aktivním nositelem změny je rodina. Metodu rodinných konferencí nabízí naše organizace již od roku 2016, více informací naleznete zde. Jelikož v současné době máme stále málo koordinátorů, rozhodli jsme se je vyhledat a proškolit. Toto rozhodnutí nebylo jen planou myšlenou, ale o víkendu 27. – 28. ledna jsme společně s organizací LATA z.ú.

Paní Hana je maminka 3měsíční nedonošené holčičky, která se na nás obrátila ve chvíli, kdy si myslela, že už nemůže být hůř. Paní Hana se se svou rodinou nastěhovala do nového podnájmu v říjnu roku 2017. Jelikož je na mateřské dovolené, pobírá pouze peněžitou dávku v mateřství a její přítel je v evidenci úřadu práce. Navíc jejich účet byl na 3dny zablokován z nejasných důvodů. Paní Hana s rodinou se dostala do situace, kdy potřebovala nakoupit jídlo, sunar a oblečení pro svou dceru, dále potřebovala dokoupit

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 28
 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

ŠKOLNÍ KLUB

ZŠ, MŠ a JESLE

JESLE KLÁŠTEREC


 

 

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

leden - 1253
únor - 1309
březen - 1293