Co jsme zažili

V měsíci září jsme si v CSS Prunéřov povídali o mezinárodním dni míru a vyráběli jsme holubičky. Také jsme si povídali o geometrických tvarech a děti si mohli vyrobit hrneček plný těchto tvarů. Nakonec týdne jsme si povídali o pohádkách a pohádkových dracích. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření a smažení. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravé dětské nožičky, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Také jsme se věnovali terénní práci, kdy jsme nejen našim klientům předávali základní informace k našim službám, ale také si s nimi domlouvali individuální schůzky.

První měsíc v klubíku na aktivitě Šikulka si maminky s dětmi skvěle užily. Na začátku zářijového měsíce jsme využili ještě posledních slunečných dnů, trávili jsme čas venku na dětském hřišti a společnými procházkami. Zpočátku dopolední aktivity probíhaly v herně mateřského centra. Děti vyráběly v rámci výtvarné aktivity deštník,

Ve dnech od 15. do 17. září 2017 jsme uspořádali prodloužený víkendový pobyt pro děti z pěstounských rodin ze Žatce.

V měsíci srpnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o barvičkách a s dětmi jsme vyráběli létající balonky. Také jsme si povídali o nebi, slunci a děti si pak mohli vyrobit duhové mráčky. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravý vývoj miminka, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Také jsme se věnovali terénní práci, kdy jsme nejen našim klientům předávali základní informace k našim službám, ale také si s nimi domlouvali individuální schůzky.

V měsíci červenci jsme si v CSS Prunéřov povídali o hmyzu v trávě a s dětmi jsme vyráběli berušky. Také jsme si povídali o ovocných stromech a jejich plodech, kdy si pak děti mohli vyrobit prstíkovou metodou vlastní stromy. Ke konci měsíce jsme si povídali o knížkách a jejich hrdinech. Také jsme si společně četli z knížek. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření a pečení. Pro maminky byla připravena přednáška na téma hygiena u miminek, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

V měsíci červnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o mořském světě, o oceánech a mořích. K tomu si každý mohl vyrobit svůj vlastní podmořský svět. Také jsme si s dětmi povídali o květinách a jejich různých tvarech a podobách. V prostředku týdne jsme si povídali o času, hodinách a také si je děti mohli vyrobit. 

Měsíc červen byl posledním v tomto školním roce, a proto jsme většinu času s dětmi a maminkami trávili venku v přírodě nebo na dětském hřišti a užívali jsme si krásné slunečné počasí. Jako každý měsíc jsme se také věnovali výtvarným, hudebním a pohybovým aktivitám. Učili jsme se letní písničky a říkanky, procvičovali

V měsíci květnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o mezinárodním dni Slunce, k tomu jsme vyráběli sluníčka a květiny v květináči. Také jsme si s dětmi povídali o svátku našich maminek a každý si mohl vyrobit srdíčko pro svou maminku. V průběhu aktivit jsme s dětmi probírali barvičky a někteří se je teprve začínali učit.

V měsíci dubnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o Romském dni, také o Velikonočních svátcích a vyráběli jsme velikonoční kuřátka. Také jsme si dětmi povídali o počasí a každý si vyrobil krásnou barevnou duhu z barevných papírků. Pro maminky byla připravena přednáška na téma dětských příkrmů, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Ke konci měsíce jsme si povídali o čarodějnicích  a společně jsme vyráběli strašidelné čarodějnice. Při práci jsme si pouštěli dětské písničky a říkanky. S rodiči jsme se také sešli u vaření, kdy jsme společnými silami uvařili chutná a cenově nenáročná jídla.

V měsíci květnu jsme se v klubíku na aktivitě Šikulka věnovali výtvarným, pohybovým, hudebním a venkovním aktivitám. Při výtvarné aktivitě jsme modelovali a vyrobili jsme si záložku do knížky. Při pohybové aktivitě jsme si zacvičili v tělocvičně a učili se říkanky s pohybem. V rámci zpívání jsme se učili písničky.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 26
 

ŠKOLNÍ KLUB


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

Program DofE

GIVT

 

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Rada dobrovolnických center

 

TÁBORY A POBYTY


 
 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Návštěvnost 2017

červenec - tábory
srpen - tábory
září - 956