Co jsme zažili

Nový rok v CSS Prunéřov jsme zahájili bohužel velmi nešťastně....Z důvodu opravy tepelného čerpadla jsme nemohli využívat naše prostory (bylo nefunkční topení a teplá voda). Opravy trvaly déle, než jsme předpokládali - do "svého" jsme se mohli vrátit až poslední týden v lednu. V tento týden jsme si s maminkami a dětmi povídali o barvičkách a vyráběli jsme společně vločky z papíru.

Leden byl dalším velmi bohatým měsícem na aktivitě Šikulka v Kadani. Společně jsme se věnovali různorodým činnostem v klubíku i mimo něj. Malovali jsme, vytvářeli, cvičili a zpívali. Učili jsme se novým věcem a povídali si o zajímavých tématech. Některé dopoledne jsme trávili venku na sněhu. Dokonce jsme využili zimní počasí i k bobování. Maminky nám uvařily svoje bulharské speciality. Inspirovaly nás tak svými recepty a společně

Rodinné konference jsou inovativní metodou při práci s rodinou, kdy aktivním nositelem změny je rodina. Metodu rodinných konferencí nabízí naše organizace již od roku 2016, více informací naleznete zde. Jelikož v současné době máme stále málo koordinátorů, rozhodli jsme se je vyhledat a proškolit. Toto rozhodnutí nebylo jen planou myšlenou, ale o víkendu 27. – 28. ledna jsme společně s organizací LATA z.ú.

Paní Hana je maminka 3měsíční nedonošené holčičky, která se na nás obrátila ve chvíli, kdy si myslela, že už nemůže být hůř. Paní Hana se se svou rodinou nastěhovala do nového podnájmu v říjnu roku 2017. Jelikož je na mateřské dovolené, pobírá pouze peněžitou dávku v mateřství a její přítel je v evidenci úřadu práce. Navíc jejich účet byl na 3dny zablokován z nejasných důvodů. Paní Hana s rodinou se dostala do situace, kdy potřebovala nakoupit jídlo, sunar a oblečení pro svou dceru, dále potřebovala dokoupit

Paní Dana se na nás obrátila s žádostí o pomoc ve chvíli, kdy hledala nové bydlení pro sebe, manžela a svou dceru. 

Rádi bychom Vám dnes představili službu Pracovního poradenství - a to příběhem jedné naší uživatelky: Slečna Veronika se na nás obrátila s žádostí o pomoc s hledáním práce.

Měsíc prosinec má každý rok své kouzlo a svou zvláštní atmosféru - blíží se vánoční svátky a pro děti asi jeden z nejhezčích dní v roce, Štědrý den. I v rámci naší služby jsme se věnovali těmto tématům - povídali o Vánocích, zvycích a nezapomněli jsme ani na Mikuláše a Čerta, které děti mohli vyrobit s papíru. Také jsme si povídali o zimě a děti si mohly vyrobit domeček zapadaný sněhem.

Poslední měsíc v roce jsme si s rodiči a dětmi v klubíku na aktivitě Šikulka užili společný vánoční program. Ozdobili jsme si společnými silami vánoční stromeček a také prostory klubíku vyrobenými dekoracemi. Vánoční atmosféra nás naprosto pohltila. Poslouchali jsme vánoční koledy a nejen to, také jsme se některé naučili. Z měsíce prosince si rodiče s dětmi odnesli další příjemné zážitky. I nadále poskytujeme v rámci sociálně aktivizačních služeb potravinovou banku a burzu oblečení. Dětem jsme zabalili dárečky a roznesli je v rámci terénních sociálních služeb do rodin našich uživatelů. Po Novém roce se budeme těšit na další spolupráci se stávajícími i potencionálními klienty naší služby! :-)

V měsíci listopadu jsme si v CSS Prunéřov povídali o stromech a vyráběli jsme pomocí temper stromečky. Také jsme si povídali o podzimním ovoci a děti si mohly vyrobit sklenici s ovocem z papíru. Na konci týdne jsme si povídali s dětmi o ježcích. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření rajské polévky a na konci měsíce u vaření bramboráků. Pro maminky byla připravena přednáška na téma jak podpořit správný vývoj batolete, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Tento měsíc jsme nasbírali přírodní materiál a vyrobili jsme si podzimníčka. Zúčastnili jsme se pohybových hrátek s uvolňovacími cviky. Chodili jsme na procházky do lesoparku, užívali si podzimní přírodu a také jsme v rámci jedné vycházky nakrmili kachničky. Četli jsme si pohádky a učili se nové písničky. Malovali jsme, vytvářeli a modelovali. Rozvíjeli jsme svoji fantazii, poznávací dovednosti a procvičovali jemnou a hrubou motoriku. Pomalu, ale jistě jsme se začali připravovat na vánoční svátky a koncem měsíce listopadu jsme si v klubíku navodili předvánoční atmosféru. V listopadovém měsíci jsme v klubíku na aktivitě Šikulka zažili opět spoustu zajímavých a zábavných činností, při kterých jsme se společně něco nového naučili.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 27
 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

ŠKOLNÍ KLUB

ZŠ, MŠ a JESLE

JESLE KLÁŠTEREC


 

 

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2017

říjen - 1256
listopad - 1358
prosinec - 856