Co jsme zažili

V měsíci listopadu jsme si v CSS Prunéřov povídali o stromech a vyráběli jsme pomocí temper stromečky. Také jsme si povídali o podzimním ovoci a děti si mohly vyrobit sklenici s ovocem z papíru. Na konci týdne jsme si povídali s dětmi o ježcích. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření rajské polévky a na konci měsíce u vaření bramboráků. Pro maminky byla připravena přednáška na téma jak podpořit správný vývoj batolete, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Tento měsíc jsme nasbírali přírodní materiál a vyrobili jsme si podzimníčka. Zúčastnili jsme se pohybových hrátek s uvolňovacími cviky. Chodili jsme na procházky do lesoparku, užívali si podzimní přírodu a také jsme v rámci jedné vycházky nakrmili kachničky. Četli jsme si pohádky a učili se nové písničky. Malovali jsme, vytvářeli a modelovali. Rozvíjeli jsme svoji fantazii, poznávací dovednosti a procvičovali jemnou a hrubou motoriku. Pomalu, ale jistě jsme se začali připravovat na vánoční svátky a koncem měsíce listopadu jsme si v klubíku navodili předvánoční atmosféru. V listopadovém měsíci jsme v klubíku na aktivitě Šikulka zažili opět spoustu zajímavých a zábavných činností, při kterých jsme se společně něco nového naučili.

Dne 8. 11. 2017 jsme měli možnost zrealizovat 1. rodinnou konferenci a to díky projektu MěÚ Kadaň s názvem Sanace rodinného prostředí v sociálně vyloučených lokalitách Kadaně, registrovaného pod číslem projektu CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_026/0003800.

Rodinná konference je inovativní metodou, jak pomoci rodině která se nachází v „krizové/nepříznivé“ situaci. Jedná se o setkání široké rodiny a dalších osob (sousedé, přátelé, zástupci komunity) s cílem najít společné řešení (vytvořit plán) složité situace ohroženého dítěte

Maminka pětiletého syna Davídka se na nás obrátila ve chvíli, kdy si myslela, že už není možné, aby její syn někdy navštěvoval Mateřskou školu. Jeho první zkušenost s Mateřskou školou nebyla zrovna pozitivní. 

V měsíci říjnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o dešti a vyráběli jsme papírové deštníky. Také jsme si povídali o městečku a děti si mohly vyrobit městečko z papíru. Na konci týdne jsme si povídali s dětmi o stromech. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření rolek se sýrem a též u vaření zeleninového rizota. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravý spánek, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky. 

V měsíci říjnu jsme společně prožili spoustu nových zajímavých věcí. V rámci výtvarných aktivit jsme si společně vytvořili draka. V lesoparku jsme poznávali podzimní přírodu. Navštívili jsme hernu Mateřského centra v Radce, kam jsme byli pozváni na muzikoterapii. Děti poznaly spoustu nových hudebních nástrojů, na které si mohli zahrát. Naučili jsme se nové básničky a říkanky. S maminkami jsme si společně uvařili spoustu dobrot. V měsíci říjnu jsme poznali mnoho nového.

V měsíci září jsme si v CSS Prunéřov povídali o mezinárodním dni míru a vyráběli jsme holubičky. Také jsme si povídali o geometrických tvarech a děti si mohli vyrobit hrneček plný těchto tvarů. Nakonec týdne jsme si povídali o pohádkách a pohádkových dracích. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření a smažení. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravé dětské nožičky, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Také jsme se věnovali terénní práci, kdy jsme nejen našim klientům předávali základní informace k našim službám, ale také si s nimi domlouvali individuální schůzky.

První měsíc v klubíku na aktivitě Šikulka si maminky s dětmi skvěle užily. Na začátku zářijového měsíce jsme využili ještě posledních slunečných dnů, trávili jsme čas venku na dětském hřišti a společnými procházkami. Zpočátku dopolední aktivity probíhaly v herně mateřského centra. Děti vyráběly v rámci výtvarné aktivity deštník,

Ve dnech od 15. do 17. září 2017 jsme uspořádali prodloužený víkendový pobyt pro děti z pěstounských rodin ze Žatce.

V měsíci srpnu jsme si v CSS Prunéřov povídali o barvičkách a s dětmi jsme vyráběli létající balonky. Také jsme si povídali o nebi, slunci a děti si pak mohli vyrobit duhové mráčky. S rodiči a jejich dětmi jsme se také sešli u vaření. Pro maminky byla připravena přednáška na téma zdravý vývoj miminka, kterou si se zájmem vyslechly, a po jejím skončení byl prostor pro dotazy. Maminky od nás obdržely drobné dárky.

Také jsme se věnovali terénní práci, kdy jsme nejen našim klientům předávali základní informace k našim službám, ale také si s nimi domlouvali individuální schůzky.

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 26
 

ŠKOLNÍ KLUB


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

Program DofE

GIVT

 

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Rada dobrovolnických center

 

TÁBORY A POBYTY


 
 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Návštěvnost 2017

září - 956 
říjen - 1256