Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 92

Příměstský tábor Fauna a Flora

17. 7. 2013 9:21 Napsal:

Od 8. do 12. července se konal příměstský tábor scr Fauna a Flora. Tábora se zúčastnilo 19 dětí ze sociálního centra RADKA o.s.
V pondělí ráno jsme se sešli v herně a společně se navzájem představili. Dopoledne jsme vyráběli kuřátko z papíru a drátu. Odpoledne jsme byli venku na procházce a na zahradě u RADKY.


 Na úterý byl naplánován celodenní výlet na biostatek do Valče. Odjížděli jsme v 9 hodin od RADKY autobusem. V 10 hodin nás čekal majitel biostatku se svým psem Bačou. Prošli jsme zámeckým parkem, kde jsme cestou pozorovali rybičky v zámecké kašně a obdivovali se stromu ze severní ameriky z čeledi šáchalovitých Liliovníku Tulipánokvětému. Poté jsme se již ubírali údolím k samotné farmě.
Na farmě jsme byli svědky stříhání ovce, děti si samy zkusily vyčesat ostříhanou ovčí vlnu, na kolovrátku upřást vlněné vlákno, jehlou vytvořit na molitanové podložce plstěný obrázek. Viděli jsme dojení ovce, přípravu ovčího sýra od nadojení až po finální výrobek. Poté jsme se přesunuli do včelína, kde jsme všichni zaujatě naslouchali výkladu pana Vojtěcha. Mnozí z nás viděli zařízení včelína poprvé v životě v bezprostřední blízkosti. Mohli jsme si prohlédnout a přivonět k včelím plástvím, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze života včel.
Kolem poledního jsme se přesunuli do letní jídelny, kde nás čekalo pohoštění. Majitelé si pro nás připravili hráškovou polévku, chleb s pomazánkou z ovčí rykoty a paštikou z ovčích jater. K pití byl připraven přírodní jablečný mošt bez sladidel a konzervantů.  Pro dospělé káva s ovčím mlékem. Na závěr naší návštěvy majitelé rozdělali oheň a my si všichni opekli buřtíka s chlebem.
Celý den nám přálo počasí, jen neradi jsme se kolem 15. hodiny ubírali k domovu.
Ve středu jsme si dopoledne na zahrádce vyrobili osvěžující nápoj z vody, citrónů, pomerančů a máty, po obědě jsme navštívili promenádu Maxipsa Fíka.
Ve čtvrtek jsme byli dopoledne v zahradách františkánského kláštera v Kadani, kde jsme pozorovali poníky, kozy a prase divoké. Děti se proběhly, zasoutěžily si a cestou na oběd jsme prošli okolo řeky, kde jsme se snažili zahlédnout vodní živočichy a povídali si o životě zvířat žijících v okolí řeky. Jelikož se odpoledne zkazilo počasí, čas po obědě jsme trávili v RADCE, kde jsme dětem nafoukly skákací hrad.
Poslední den tábora jsme dopolední čas do svačinky strávili v herně a na skákacím hradě, po svačině jsme na zahradě vyráběli truhlíky z pet lahví. Do truhlíků jsme zasázeli afrikány. Truhlíky si děti odpoledne odnášely domů.  Po obědě proběhlo vyhodnocení tábora, předání pamětních listů a sladké odměny.
Na obědy jsme chodili do restaurace Střelnice, kde nám všem velice chutnalo. Líbilo se nám i prostředí, ve kterém jsme obědvali. Po obědě jsme se vždy ještě hodinu zdrželi na zahradě Střelnice, kde děti skákaly na trampolíně, houpaly se a prolézaly různé domečky a prolézačky. Dopolední a odpolední svačinu jsme připravovaly v naší provozovně RADKA o.s. Taktéž jsme dětem zajišťovaly dostatečný pitný režim.
Tábor se nám všem velmi líbil, proběhl v přátelské atmosféře, bez jakýchkoli nehod a úrazů.

 

Petra Neubauerová                                                                              Kamila Pekárová


 

 

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256