PT Toulky Kadaní

22. 8. 2014 8:57 Napsal: Deny Dlouhých

Ve dnech od 4.8. do 8.8.2014 se konal příměstský tábor s názvem „Toulky Kadaní“.

Na děti čekal bohatý program. V pondělí jsme navštívili kadaňské Muzeum čarodějnic. Čarodějnice Saxofóna nás provedla svým obydlím, ukázala nám pravou čarodějnickou laboratoř, něčemu jsme se přiučili v čarodějnické škole a na závěr jsme se pokochali pohledem na Golema, vyřezávané čarodějničky a orloj.
V úterý jsme společně všichni vystoupali na Radniční věž v Kadani. Pan průvodce nás zasvětil historií této věže, cestou nahoru měly děti za úkol spočítat schody a odměnou nám potom byl překrásný výhled na město Kadaň.
Ve středu čekal na děti připravený program v muzeu Kadaňského hradu. Pracovníci muzea si pro nás připravili dvouhodinovou prohlídku, která začala na nádvoří hradu, dále jsme se posunuli na nádvoří a poté na parkán. Pan Gavenda nám vysvětlil, co je to parkán, co bašta a jak tyto stavby usnadňovaly v dřívějších dobách obranu hradu. Poté jsme se přesunuli do podzemních částí hradu, kde si děti prohlédly makety hradu s vyobrazením, jak hrad vypadal v průběhu století. V podzemí si děti vyzkoušely sestavit středověké okno podle makety a nakonec pro nás byla připravená dílna, kde si děti vyrobily svou zlatou korunku. S hotovým výrobkem se mohly vyfotit na trůně, který vévodil celé síni, ve které byla dílna připravena.
Ve čtvrtek jsme navštívili military muzeum na baště, které je věnováno středověkým zbraním a historii města Kadaně. Děti si potěžkaly meč, přilbu, drátěnou košili a další součásti výstroje do boje. Vše si mohly také vyzkoušet.  Také jsme se podívali, jak to vypadá v bunkru.
Celý týden nám přálo počasí, ale to páteční se opravdu povedlo! Ihned po dopolední  svačince jsme vyrazili na kadaňské koupaliště, kde jsme zůstali do oběda. Děti si hrály v brouzdališti a jakmile otevřel plavčík tobogán, vyřádily se také tam. Po obědě jsme dětem rozdali diplomy, malovali jsme na obličej a po odpolední svačině náš tábor ukončila sladká tečka v podobě nanuka.

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256