PT Ajťák

31. 10. 2014 11:57 Napsal: Deny Dlouhých

Ve dnech 27. října a 29. října 2014 proběhl podzimní příměstský tábor s názvem Ajťák.

Náplní tohoto tábora bylo naučit děti pracovat v textovém editoru WORD a také v programu na vytvoření prezentací PowerPoint.

První den jsme si po příchodu všech dětí udělali seznamovací kolečko, a poté jsme se přesunuli do počítačové učebny. Tento den jsme se věnovali textovému editoru WORD. Ukázali jsme dětem, jak měnit a upravovat písmo, vkládat a upravovat kliparty a obrázky, vkládat WordArt, změnit barvu a ohraničení stránky, atd. Děti si pak samy zkusily vytvořit diplom a také pozvánku, kterou jsme jim následně vytiskli. Abychom však neseděli celý den pouze u počítače, šli jsme se po obědě podívat také na Kadaňský orloj.

Ve středu na nás čekala tvorba prezentací v programu PowerPoint. Nejdříve jsme děti seznámili s tím, jak vytvořit a upravit snímek, vložit animaci, vložit zvuk, upravit a spustit prezentaci, atd. Poté si každý vytvořil vlastní prezentaci, kterou jsme zaslali rodičům na email. Ajťácký tábor jsme si všichni užili. Nejen, že jsme se naučili nové dovednosti, ale také jsme si zahráli několik her.

 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

říjen - 1531
listopad - 1598
prosinec - 1256