Opravdová inkluze

30. 12. 2018 14:13

Plných 6 školících dní na téma inkluze jsem s dalšími 30 účastníky z 10 zemí Evropy prožila na konci listopadu v klasickém staroanglickém městě (jak místní zkracují) W´uster. Sdíleli jsme praktické problémy různě vyloučených lidí z rovných příležitostí, zde především mladých v rámci zapojení do programů Evropských sborů solidarity. Našli jsme zajímavé rozdíly v různých zemích a hledali společné řešení. 

Od 6.-10.11. jsem se zúčastnil školení The Star of Europe ve Finsku v centru pro mladé ve městě Inari, kde jsme strávili celé tři dny. Přijelo cca 30 účastníků z ČR, Bulharska, Řecka, Portugalska, Turecka, Litvy, Polska, Ukrajiny, Slovinska, Maďarska, Finska, Itálie, Kypru a Gruzie.

Ve dnech 26.11. až 30.11. jsme se opět podívali do Polska, na naši partnerskou organizaci TRATWA.
Během těchto dní jsme navštívili nejen TRATWA ale i organizace PPM Zajezdnia a Czasoprzestrzeń, které mezi sebou spolupracují.

Rok s Miou

7. 12. 2018 10:06

Od 1. 11. hostíme další německou dobrovolnici Miu.
Mia je devatenáctiletá dívka, která k nám přijela stejně jako Anneke v rámci projektu Dobrovolnický sociální rok. Můžete si s ní anglicky, německy nebo rusky popovídat v ZŠ a MŠ Začít Spolu. Mia se u nás učí i češtinu, už dokonce pár slov umí :)

Rok s Anneke

12. 9. 2018 5:53

V pátek, 7. 9. 2018, k nám do Radky přijela z Německa na rok devatenáctiletá zahraniční dobrovolnice Anneke v rámci projektu Dobrovolnický sociální rok. Bude pár týdnů okoukávat, jak a co děláme v Mateřském centru a posléze nám pomůže a třeba i zanese do našeho centra nové mladé nápady.

Každý rok pořádáme příměstský tábor s tématem angličtina, kde se účastní také skupinka zahraničních dobrovolníků z různých zemí celého světa. Letos nás navštívili dobrovolníci z Mexika. Španělska, Portugalska, Itálie a Tajwanu.

V termínu od 7. do 8. června se v německých Drážďanech uskutečnila mezinárodní konference pracovišť binacionální dobrovolné služby

V termínu od 14. do 18. května 2018 se uskutečnilo již 5. setkání zahraničních partnerů v rámci projektu "People to people". Tentokrát jsme navštívili partnerskou organizaci TRATWA a polské Wroclawi.

Prezentace EVS - Polsko

21. 5. 2018 13:16

Ve dnech 30. a 31.5. jsme zorganizovali prezentaci o Polsku pro ZŠ praktickou v Klášterci nad Ohří, což je škola pro děti se speciálními potřebami.

Let´s coordinate!

28. 4. 2018 17:05

Slunný dubnový týden jsem strávila na mezinárodním tréninkovém kurzu v litevském hlavním městě Vilniusu a spolu s 23 účastníky z 8 zemí Evropy získala mnoho nových zkušeností jak koordinovat EVS (nově dlouhodobé mezinárodní dobrovolnictví) pro externí organiazace v reginou.
Po naší první výborné zkušenosti s programem EVS pro "vlastní potřeby"  je toto možnou budoucí cestou jak více přispět v regionu, a to nejen

«ZačátekPředchozí1234DalšíKonec»
Strana 1 z 4
 

TÁBORY A POBYTY

 
 
 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2019

leden - 1 823