Prezentace EVS - Itálie

12. 4. 2018 19:30

V březnu jsme na 1. základní škole v Kadani uspořádali prezentaci a následnou besedu s naší dobrovolnicí Danielou, která vyprávěla dětem o Itálii,zemi, ze které pochází. Přijela k nám do Kadaně na 1 rok v rámci Evropské dobrovolné služby (EVS), která zprostředkovává dlouhodobé dobrovolnické pobyty pro mládež (18-30 let) z celé Evropy.

První EVS v Kadani

8. 2. 2018 11:24

Od podzimu máme v RADCE a v naší školce a škole ZAČÍT SPOLU tři nové šikovné pomocnice. A nejsou to jen "obyčejné brigádnice" ale 3 mladé ženy, které se rozhodly na celý jeden rok změnit svou zemi, kulturu a naučit se něco jinde, obohatit jiné lidi o své zkušenosti a samostatně zodpovědně být účastnicemi Evropské dobrovolné služby.
Všechny pracují min. 6 hodin denně (zdarma!, EU jim pokrývá náklady na bydlení, stravu a menší kapesné na zajištění "normálního života") a kromě toho se velmi aktivně zapojili i do dalšího dění - viz blog. Daniela kromě denní péče o děti ve školce začala přednášet

V termínu od 16. do 20. ledna 2018 se uskutečnilo další partnerské setkání v rámci projektu People to people, který je finančně podpořen Erasmus+.

Od 2. do 8. října jsme se zúčastnili setkání mladých dobrovolníků u našeho partnera, bulharské organizace Big Brothers Big Sisters, která sídlí v Plovdivu. 

Na začátku července jsem absolvovala kurz The Leading Edge ve Skotsku, kurz byl zaměřen na schopnost vést lidi v týmech. Organizovala ho organizace Coyote Initiatives a byl hrazen z programu Erasmus+. Účastnilo se ho dvacet lidí z několika zemí Evropy a z Turecka. Jako místo konání kurzu byl zvolen Newbold House, krásné starobylé sídlo, 

Permakulturní workcamp

28. 7. 2017 13:12

Letos v červenci jsme hostili v rámci workcampu skupinu zahraničních dobrovolnic, které pomáhaly při úpravách ve školní zahradě ZAČÍT SPOLU. Ta slouží dětem ze školky a především pak ze školy jako venkovní výukové místo a postupně se až neuvěřitelně mění.
Do RADKY přijela Španělka, Peruánka,

V horkém červnovém týdnu jsme se opět sešli s partnery (viz video), tentokráte v druhém největším polském městě, památce Unesco. Program byl zaměřený především na Evropskou dobrovolnou službu (EVS), s kterou má polská TRATWA letité zkušenosti a měli jsme příležitost mluvit i se zdejšími dobrovolníky a získat cenné postřehy

Ve dnech 26. – 31. května jsme se zúčastnili mezinárodního kurzu s názvem  “Volunteer Management and Recognition” , který pořádal náš partner bulharská organizace Big Brothers Big Sisters.

Minulý týden se zúčastnila další z našich kolegyň školení ohledně výměny a práce s mládeží v rámci programu ERASMUS+. Appetiser byl zaměřen na praktická cvičení při práci s mladými i na teorii potřebnou pro podání samotného projektu.

Jedna z našich kolegyň se zúčastnila anglického kurzu v Popradu na Slovensku, v době 12.-16.5.2017. Zde jsou její postřehy:
„Kurz byl velmi inspirativní, zábavný a naučný, plný zajímavých aktivit s velmi pestrým programem.

«ZačátekPředchozí123DalšíKonec»
Strana 1 z 3
 

TÁBORY A POBYTY

PRO MLÁDEŽ

ŠKOLNÍ KLUB

ZŠ, MŠ a JESLE

JESLE KLÁŠTEREC


 

 

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2018

leden - 1253
únor - 1309
březen - 1293