Od 2. do 8. října jsme se zúčastnili setkání mladých dobrovolníků u našeho partnera, bulharské organizace Big Brothers Big Sisters, která sídlí v Plovdivu. 

Na začátku července jsem absolvovala kurz The Leading Edge ve Skotsku, kurz byl zaměřen na schopnost vést lidi v týmech. Organizovala ho organizace Coyote Initiatives a byl hrazen z programu Erasmus+. Účastnilo se ho dvacet lidí z několika zemí Evropy a z Turecka. Jako místo konání kurzu byl zvolen Newbold House, krásné starobylé sídlo, 

Permakulturní workcamp

28. 7. 2017 13:12

Letos v červenci jsme hostili v rámci workcampu skupinu zahraničních dobrovolnic, které pomáhaly při úpravách ve školní zahradě ZAČÍT SPOLU. Ta slouží dětem ze školky a především pak ze školy jako venkovní výukové místo a postupně se až neuvěřitelně mění.
Do RADKY přijela Španělka, Peruánka,

V horkém červnovém týdnu jsme se opět sešli s partnery (viz video), tentokráte v druhém největším polském městě, památce Unesco. Program byl zaměřený především na Evropskou dobrovolnou službu (EVS), s kterou má polská TRATWA letité zkušenosti a měli jsme příležitost mluvit i se zdejšími dobrovolníky a získat cenné postřehy

Ve dnech 26. – 31. května jsme se zúčastnili mezinárodního kurzu s názvem  “Volunteer Management and Recognition” , který pořádal náš partner bulharská organizace Big Brothers Big Sisters.

Minulý týden se zúčastnila další z našich kolegyň školení ohledně výměny a práce s mládeží v rámci programu ERASMUS+. Appetiser byl zaměřen na praktická cvičení při práci s mladými i na teorii potřebnou pro podání samotného projektu.

Jedna z našich kolegyň se zúčastnila anglického kurzu v Popradu na Slovensku, v době 12.-16.5.2017. Zde jsou její postřehy:
„Kurz byl velmi inspirativní, zábavný a naučný, plný zajímavých aktivit s velmi pestrým programem.

V termínu od 18. do 23. dubnu 2017 proběhlo 2. partnerské setkání v rámci projektu "People to people" a tentokrát nás hostil bulharský partner Big Brothers Big Sisters of Bulgaria Association.

Na konci měsíce března od 24. 3. do 31. 3. 2017 se zúčastnily tři z našich pracovnic školení v Polsku na téma pracovní poradenství mládeže v rámci projektu Kite Builders.

V období 9/2016 - 8/2019 realizujeme projekt "People to people" podpořený v rámci programu Erasmus+. Součástí tohoto projektu jsou partnerská setkání v České republice, Polsku a Bulharsku.

«ZačátekPředchozí12DalšíKonec»
Strana 1 z 2
 

ŠKOLNÍ KLUB


 

JESLE KLÁŠTEREC


 
 

Program DofE

GIVT

 

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů


 

Rada dobrovolnických center

 

TÁBORY A POBYTY


 
 
 

ZŠ, MŠ a JESLE

 
 

Návštěvnost 2017

září - 956 
říjen - 1256