5. setkání projektu People to people

22. 5. 2018 6:30 Napsal: Stáňa Hamáková

V termínu od 14. do 18. května 2018 se uskutečnilo již 5. setkání zahraničních partnerů v rámci projektu "People to people". Tentokrát jsme navštívili partnerskou organizaci TRATWA a polské Wroclawi.

Tématem celého setkání byla propagace dobrovolnictví, tvorba videospotů a práce s mládeží. V průběhu celého pobytu jsme natáčeli krátká videa, která jsme se za pomoci Sabiny Costinel naučili zpracovávat do jednoduchého, nicméně velice efektivního videospotu. Součástí návštěvy byla i účast na regionální konferenci "Równe szanse" (Equal chances), kde odborníci i učitelé hovořili o metodách práce s mládeží a jejich motivací. Na konferenci pak skupiny mladých dobrovolníků prezentovaly své projekty, které byly nejen prakticky využitelné, ale v některých případech i velice emotivní a kvalitně zpracované (např. film o historii regionu z 2. sv. války). V neposlední řadě jsme se o vzniku organizace TRATWA, jejích začátcích, ale i o práci s mládeží bavili se zakladatelem Robertem Drogośem a mentorem mezinárodní spolupráce Wojtkem Staniewskim.

A protože jsme organizace pracující s dětmi, nechyběla návštěva mateřské školy "ENTE", která je určená dětem z poslkým rodin, nicméně komunikace ze strany pedagogů probíhá pouze v anglickém jazyce. Od kolegyň a kolegů s 20ti letou praxí v alternativním školství se můžeme ještě hodně naučit.

Fotogalerii z návštěvy naleznete zde.

A na závěr jedna myšlenka z konference: "Naučme se pracovat se zdroji, lidskými i materiálními, které máme, ne které chceme mít."

 

TÁBORY A POBYTY

 
 
 

PRO MLÁDEŽ

JESLE KLÁŠTEREC


 

ŠKOLNÍ KLUB

 

 

ZŠ, MŠ a JESLE

GIVT

Asociace dobrovolnických mentoringových progamů

Rada dobrovolnických center

Návštěvnost 2019

leden - 1 823